Eterinius aliejus, gautus iš įvairių augalų, žmonės naudoja nuo seno. Jie plačiai naudojami kaip aromatinės medžiagos. Didelis nepastovumas kartu su cheminiu aktyvumu nulėmė jų, kaip kosmetologijoje ir kvepalų gamyboje naudojamų preparatų sudedamųjų dalių, poreikį. Jie taip pat naudojami gydymo ir profilaktikos tikslais.
Dėl gebėjimo giliai prasiskverbti į dermą jos dažnai įtraukiamos į įvairias kosmetines kaukes. Jų gryna forma nenaudojama dėl padidėjusio cheminio aktyvumo, kuris šiuo atveju gali sukelti stiprų dirginimą. Todėl eteriniai aliejai veido odai naudojami tik tirpalų pavidalu. Be to, tirpalų pagrindas yra ne vanduo, nes jie jame netirpsta, o įvairūs augaliniai aliejai. Išimtys yra atvejai, kai būtinas taškinis smūgis į defektus. Natūralūs kremai taip pat gali veikti kaip pagrindas.
Svarbu! Nepilkite eterinių aliejų į paruoštus kremus ir kitą kosmetiką. Faktas yra tas, kad jie atlieka transportavimo vaidmenį, kad kiti tirpalo komponentai būtų tiekiami į odos gylį, todėl jų naudojimas gali sukelti nenuspėjamų pasekmių.
Kosmetinės veido kaukės su eteriniais aliejais gali būti veiksmingos visų tipų odai. Svarbiausia pasirinkti tinkamą kaukės sudėtį. Todėl būtina žinoti apie dažniausiai naudojamų aliejų savybes.
Kompozicijos riebiai odai
Arbatmedžio, eglės, kamparo, rozmarino ir bergamočių aliejai gerai veikia probleminę dermą, padidina riebalinių liaukų veiklą. Šis sąrašas nėra ribotas. Be to, reikia pažymėti, kad daugelis jų turi universalų poveikį skirtingiems odos tipams.
- Arbatmedžio aliejus puikiai pasirodė kaukių, skirtų probleminei dermai su sutrikusia riebalinių liaukų funkcija, sudėtyje. Dėl savo antiseptinių savybių jis itin veiksmingas nuo spuogų, spuogų ir kitų tokio pobūdžio uždegiminių apraiškų.
- Eglės aliejus turi panašių savybių. Jis taip pat veiksmingas nuo probleminės dermos uždegimo ir pūlinių su padidėjusiu riebalų sekrecijos kiekiu. Be to, jis atjaunina veido paviršių, jį lygina. Todėl senstančiai odai tonizuoti ir atjauninti dažnai naudojamos veido kaukės su eglių eteriniais aliejais.
- Baltojo kamparo aliejus pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir sėkmingai naudojamas kaip priešuždegiminė priemonė, yra įvairių kosmetinių kaukių dalis. Tokios kaukės naudingos nuo spuogų, pūlingų bėrimų ir kitų uždegimų, nes padeda normalizuoti riebalinių liaukų darbą ir normalizuoja probleminės dermos prakaitavimą. Jie taip pat gali padėti pašviesinti amžiaus dėmes ir strazdanas.
- Rozmarinų aliejus, priklausomai nuo jo sudėties, skirstomas į tris tipus:
- Kamparas-borneolis.
- Cineole.
- Verbenoninis.
Renkantis, kurios rūšys konkrečiu atveju yra tinkamiausios, reikia atsiminti, kad kaukės, kurių sudėtyje yra kamparo-borneolio tipo, yra naudingesnės probleminei, riebiai dermai, linkusiai į uždegimą. Sausai odai su padidėjusiu lupimusi, taip pat nuvytusiai ir šiurkščiai odai labiau tinka verbenono tipas.
Kursinis tokių kaukių naudojimas normalizuoja riebalinių liaukų darbą, minkština ir išlygina veido paviršių, atkuria jo elastingumą. Tuo pačiu metu poros išsivalo ir susiaurėja. Jis taip pat turi apčiuopiamą priešuždegiminį poveikį, todėl jis yra plačiai paplitęs nuo įvairių odos ligų, nuo furunkuliozės ir dermatito iki spuogų.
Naudojimas sausai odai
Atsakant į klausimą, kokie aliejai geriausiai veikia sausą dermą, pirmiausia reikėtų įvardyti apelsinų, miros, sandalmedžio, rožių ir pačiulių aliejus. Jų naudojimas drėkinimui gali sėkmingai pakeisti brangius kremus. Tačiau jų poveikis neapsiriboja drėgme.
- Apelsinų aliejus naudojamas sausai odai didelės dehidratacijos stadijoje. Dera su beveik visais baziniais augaliniais aliejais, kurie turi drėkinamąjį poveikį. Kaukės, kuriose jis yra, puikiai pasirodė nuo randų ir randų. Be to, jie gali atkurti normalią epidermio kraujagyslių veiklą ir taip pašalinti rožinės poveikį. Tai taip pat padeda atsikratyti amžiaus dėmių.
- Miros aliejus naudojamas kaip gydomoji ir profilaktinė priemonė labai sausai, suskeldėjusiai odai. Gali greitai sustabdyti sausos odos uždegimą ir paraudimą, ją suminkštinti ir atstatyti elastingumą.
- Sandalmedžio aliejus puikiai tinka sausai, suglebusiai odai, praradusiai natūralų atspalvį. Gali atkurti elastingumą ir natūralų sausos odos tonusą, išlygina smulkias raukšleles aplink akių ir burnos kampučius. Jis veiksmingai atkuria sausos išsausėjusios odos vandens balansą, o tai ypač svarbu žiemą. Jis taip pat gali balinti odą ir pašviesinti randus bei randus.
- Rožių aliejus yra labai populiarus dėl savo universalumo. Jis ne tik padeda drėkinti sausą odą, bet ir stangrina, koreguoja veido ovalą ir išlygina smulkias raukšleles. Taip pat mažina padidėjusį epidermio jautrumą ir skatina medžiagų apykaitą ląstelių audiniuose.
Norint stangrinti veido odą ir atsikratyti jos sausumo, rekomenduojamas rožių aliejus.
- Pačiulių aliejus naudojamas sausai odai atstatyti ir ją išlyginti. Padidina bazinių augalinių aliejų drėkinamąjį poveikį, užtikrina jų prasiskverbimą į odos gelmes. Dėl šios priežasties ląstelių audinys yra kokybiškai prisotintas maistinėmis medžiagomis.
Eteriniai aliejai odos atjauninimui
Veido atjauninimui skirti eteriniai aliejai dažniausiai turi universalų poveikį ir gali būti naudojami visų tipų odai. Apsvarstykite, kurie iš jų geriausiai veikia odos atjauninimą.
- Citrinų aliejus gali atjauninti odą, nepaisant jos tipo, sulėtinti jos senėjimą. Be to, stabilizuoja riebalinių išskyrų susidarymą, siaurina ir išvalo veido paviršiaus poras. Taip pat pasižymi stipriomis balinimo savybėmis.
- Apelsinų aliejus yra dviejų rūšių, nes jis gali būti pagamintas iš saldžiųjų ir karčiųjų apelsinų. Pagaminta iš saldžiųjų apelsinų, daugiausia naudojama dehidratuotai ir šiurkščiai, taip pat senstančiai odai. Pagaminta iš karčiųjų apelsinų, dėl savo gebėjimo normalizuoti riebalinių liaukų veiklą, dažniau naudojama riebiai odai. Nepriklausomai nuo tipo, jis vienodai gali suteikti priešuždegiminį ir balinantį poveikį.
- Ylang ylang aliejus taip pat yra universalus savo savybėmis. Jis gali atkurti ir atjauninti visų tipų odą. Ir ne mažiau efektyviai veikia problemines veido paviršiaus vietas, susiaurina poras ir atstato normalią medžiagų apykaitą. Dėl to dažnai naudojamas ne tik atjauninimui, bet ir tada, kai reikia atsikratyti spuogų ir kitų odos uždegimų.
Taikymo ypatybės
Kadangi eteriniai aliejai yra chemiškai ir biologiškai aktyvios medžiagos, juos naudojant reikia laikytis kelių taisyklių:
- Negalima leisti jiems patekti į akis. Jei taip nutinka, nedelsdami praplaukite akis šiltu vandeniu.
- Po jų taikymo leidžiamas nedidelis odos paraudimas. Tačiau, jei tai susiję su niežuliu ar kitomis nemaloniomis reakcijomis, turėtumėte pakeisti kompoziciją arba įsitikinti, kad nepažeidžiama jo dozė.
- Nereikėtų pamiršti, kaip kompozicijos aromatas veikia jūsų uoslę. Jei kvapas jums nemalonus, geriau jį pakeisti, nes sėkmingą kompozicijos veikimą, be kita ko, lemia jūsų sveikata.
- Dėl tos pačios priežasties turite iš anksto žinoti, kaip tai gali paveikti jūsų bendrą toną. Taigi, prieš miegą neturėtumėte naudoti kompozicijos, kuri padidina organizmo aktyvumą. Lygiai taip pat ryte netinka atpalaiduojančio poveikio kompozicijos.